Sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się moli!

Sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się moli!

Mole szybko opanowują miejsca, w których mają dostęp do żywności lub odzieży. Są bardzo uciążliwie, ale mamy dla was kilka łatwych sposobów na to jak się ich pozbyć.

Czym są mole?

Mole to podłużne brązowo-szare owady,które przypominają motyle. Szczególnie chętnie pomieszkują w kuchennych szafkach. Żywią się suchymi i sypkimi produktami takimi jak kasza, ryż, mąka i tym podobne. Mogą znajdować się w produktach i opakowaniach. Oznaką ich obecności są małe larwy oraz nici przypominające nitki.  Możesz je znaleźć w rogu szafki, za listwą, na puszkach z żywnością, a nawet w papierowych lub foliowych opakowaniach produktów sypkich. 

Skąd w domu biorą się mole spożywcze? 

Mole spożywcze możesz nieświadomie przynieść ze sklepu, ale mogą również przywędrować do nas od sąsiada. Larwy są w stanie przegryźć się przez folię, więc można znaleźć je w nowo kupionym produkcie. Mole rozmnażają się w zastraszającym tempie. Przez to należy szczególnie dbać o czystość, aby nie stwarzać im warunków do rozmnażania. 

Domowe sposoby na mole spożywcze

W sklepach znajdziesz wiele środków, które mają za zadanie zwalczać domowe insekty. Często jednak zawierają one substancje niekorzystne czy wręcz szkodliwe dla naszego zdrowia! Tutaj znajdziesz w pełni bezpieczne i sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się moli spożywczych!
Aby pozbyć się moli przede wszystkim trzeba wyrzucić wszystkie produkty, na których zauważyliśmy oznaki obecności moli – są to wspomniane wcześniej larwy i pajęczynki. Z powodu, że larwy potrafią przegryźć się przez folię i dostać do produktu niezauważone, wszystkie suche i sypkie produkty powinny być przechowywane w szczelnych najlepiej szklanych pojemnikach. Szafki powinny zostać dokładnie wyczyszczone za pomocą octu lub wody z mydłem – najlepiej lawendowym.Po oczyszczeniu kuchni włóż do szafek woreczki z lawendą. Uwolnią one Twój dom od moli bez dodatkowych chemikaliów. 

Przygotowanie woreczków lawendowych na mole

Wystarczy kupić lub wyciąć trochę lawendy z ogródka. Na woreczki nadaje się świeża jak i suszona lawenda.
Idealny woreczek na lawendę to woreczek z lnu lub organzy. Woreczki lniane mają naturalny wygląd i zakrywają zawartość, woreczki z organzy są transparentne, ukazując lawendową zawartość. Do wykonania lawendowej saszetki proponujemy rozmiar 8×10 cm lub nieco większy. 

Dodaj swój komentarz