Jak pozbyć się gorączki u niemowlaka?

Jak pozbyć się gorączki u niemowlaka?

Gorączka u niemowlaka nie zawsze oznacza poważniejszej choroby, lecz nie należy jej ignorować. Wyższa temperatura może wynikać np. z przegrzania, ale także poważnej infekcji w organizmie malucha. Gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 1-2 dni, należy udać się do pediatry.

Gorączka – skąd się wzięła?

Gorączka u dziecka, może się pojawiać nawet do kilku razy miesięcznie. Pomijając katusze, jakie dziecko przeżywa, ta oznaka nie jest zła. Ukazuje się wtedy waleczność organizmu maluszka. Gdy dziecko przyjdzie na świat, trzeba pamiętać, że jego organizm nadal się rozwija. Każda kolejna infekcja, będzie wzmacniać jego organizm. Pełnię rozwinięcia się organizmu dziecka to około 12 rok życia.

Czym i jak zmierzyć temperaturę?

Zmierzenie temperatury u dziecka dla rodziców to czasami wielkie wyzwanie. Z pomocą idą paski bądź termometry. W aptece, można znaleźć termometry w postaci smoczka, termometry na podczerwień oraz elektroniczne.

Stan podgorączkowy u malucha to 37.1 do 37.9 stopni Celsjusza. Gorączkę można rozpoznać po 38 stopniach. Maluchy z taką temperaturą, mające mniej niż pół roku życia za sobą, powinni zostać skontrolowane przez pediatrę. Gdy dzieci starsze osiągną temperaturę wyższą niż 38.4, należy od razu zareagować.

Przyczyny gorączki u dziecka.

Czasami gorączka, bądź stan podgorączkowy występuje, gdy dziecko jest zbyt ciepło ubrane – przegrzewa się. Innym sposobem pojawienia się temperatury u dziecka jest infekcja. Dziecko ma zapalenie migdałów, ucha lub  wymiotuje. Mogą się pojawić także drgawki. W takiej sytuacji, należy zadzwonić po pogotowie bądź zadzwonić po pediatrę. Stan podwyższonej temperatury, może się pojawić także po szczepieniu.

Sposoby na obniżenie temperatury.

Gdy u dziecka pojawi się gorączka, należy wiedzieć jak się nią zająć, aby nastała ulga. Pierwsze choroby są bardzo stresujące i nerwowe dla dziecka, również dla rodziców. Warto wiedzieć czym ukoić ból oraz jakimi sposobami.

Jednym z najpopularniejszych trików jest z zimnym okładem. Do tego są potrzebne dwie rzeczy szmatka (najlepiej tetrowa) oraz woda. Trzeba jednak pamiętać, aby temperatura wody oraz szmatki nie była za niska. To może doprowadzić do drgawek. Dlatego trzeba odpowiedniej temperatury oraz delikatnego przykładania okładu do czoła dziecka.

Jeżeli okład nie zadziała, należy sięgnąć po leki przeciwgorączkowe. W aptece jest sporo leków z paracetamolem. On właśnie pomoże ukoić gorączkę. Warto także sięgnąć po porady pediatry, może doradzić jakie są jeszcze domowe sposoby na złagodzenie gorączki.

 

 

Dodaj swój komentarz