Infekcja niemowląt jest prawdziwą zmorą jesieni i zimy. W ostatnich latach inhalacja jest coraz bardziej popularną metodą walki z przeziębieniem i chorobami górnych dróg oddechowych. Sprawdź wybrany sprzęt i jak prawidłowo inhalować dziecko.
Po co wykonywana jest inhalacja u dziecka?
Po pierwsze, dzięki inhalacji możesz podać lekarstwo dziecku bezpośrednio do chorego miejsca. Dzięki tej metodzie podawania lek wchłania się szybciej i nie podrażnia żołądka dziecka. Dlatego nie narazisz go na wiele skutków ubocznych doustnych leków. Po drugie, dzięki wdychaniu np. Soli fizjologicznej (na przykład 0,9% Gilbert NaCl), możesz ulżyć dziecku i nawilżyć jego drogi oddechowe przy normalnej infekcji. Inhalacja jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie objawów infekcji.
Jak poprawnie wykonywana jest inhalacja?
Inhalacja dziecka jest zawsze wykonywana przez osobę dorosłą. Nawet jeśli dziecko dorosło i może samodzielnie założyć maskę, najlepiej nadzorować cały proces inhalacji (szczególnie lek podawany przez nebulizator) Wybierz odpowiednią maskę ssącą. W przypadku dziecka w wieku poniżej 3 lat spróbuj użyć maski bez otworów po bokach (zakrywających usta i nos). Zestaw zwykle zawiera smoczek, który można podłączyć do nebulizatora. Jednak najlepiej tego nie robić, ponieważ dzieci wtedy połykają leki!
Wybór inhalatora
Przede wszystkim warto go kupić, zanim naprawdę będziesz potrzebować inhalatora. Rodzice zwykle kupują taki sprzęt „tymczasowo”, ponieważ lekarz przepisuje lek i musi podać go dziecku przez rozpylacz. Jednak źle przemyślany zakup nie jest dobrym wyborem. Najpierw możesz wybrać niewłaściwe urządzenie. Po drugie, bardzo prawdopodobne jest, że przepłacisz.
Na co przykuć uwagę podczas kupna inhalatora?
Najpierw rozwiążę odwieczny problem rodziców: jaka jest różnica między inhalatorem a nebulizatorem? Nebulizacja jest rodzajem inhalacji. Polega ona na rozkładaniu cząsteczek leku w sposób, który pozwala im dostać się do układu oddechowego. Na rynku dostępne są różne rodzaje inhalatorów: inhalatory pneumatyczne (tłokowe lub kompresorowe), ultradźwiękowe lub siateczkowe. Pierwszy jest najbardziej popularny. Inhalatory kompresorowe są trwałe i niedrogie. Niestety nie są tak ciche jak ultradźwiękowe, ani tak zwarte jak siatkowe. Jednak ich najważniejszą zaletą jest to, że są wystarczająco wszechstronne i mogą być stosowane do wszystkich leków rozpylanych.
Dodaj swój komentarz