To nie przypadek, że goście na przyjęciach weselnych najczęściej pamiętają jedzenie i muzykę. Sala odpowiada za pierwszy z tych dwóch elementów. Dowiedz się, jak dokonać właściwego wyboru!
Sala i jej rezerwowanie
Poszukiwanie sali powinno się odbywać tak szybko, jak to możliwe. Zasadniczo największy wpływ na datę ślubu ma dostępność wybranej sali. Jeśli planujesz wziąć ślub w sezonie ślubnym, powinieneś umówić się na termin co najmniej rok wcześniej. To może być nawet 1,5 roku w popularnych miejscach organizacji weselnych (Głównie w miastach).
Od czego zależy koszt wynajęcia?
W górnej części przewodnika ustaliłeś, ile możesz zapłacić za wynajęcie sali. Dzięki temu wiesz, ile możesz wydać na tak zwany „talerz obiadowy dla gości” (tj. Pełne menu danej osoby). To będzie wasz punkt wyjścia. Znając te kwotę, możesz skorzystać z katalogów dostępnych online, w których najczęściej możesz posortować sale weselne w Twojej okolicy według kwoty przypadającej na poszczególnego gościa. Umożliwi to zawężenie liczby dostępnych opcji i ułatwi podejmowanie decyzji. Pamiętaj, że zwykle istnieje kilka opcji menu w różnych cenach dla sali weselnej. Im droższe menu, tym bogatsze i bardziej wyrafinowane jedzenie, którego możemy się spodziewać. Ponadto lista opłat powinna zawierać informacje o godzinach obsługi przez kelnerów i czasie trwania ślubu. Ta druga wiadomość jest szczególnie ważna, jeśli planujesz wcześniej zorganizować ślub. Niektóre sale mogą mieć ograniczone godziny pracy.
Zawarcie umowy z wybrana salą
Jeśli udało Ci się wybrać odpowiednią salę, powinieneś podpisać umowę z właścicielem. W większości przypadków szablon takich umów został przygotowany przez personel obsługi sali. Pamiętaj, że będzie zawierać wszystkie skonfigurowane szczegóły. Bardzo ważnym zapisem takich umów jest wymiana sali. Jeśli z przyczyn losowych (na przykład zalanie sali wodą i spalenie się części pokoju) ślub nie może się odbyć w zarezerwowanym miejscu, właściciel pomieszczenia powinien zapewnić zastępcę o takim samym poziomie obsługi. Po podpisaniu umowy musisz wpłacić zaliczkę. Zwykle jest to stała kwota, lub procent pełnego wynajęcia.
Dodaj swój komentarz